| Flavianadx a întrebat:

De ce se tot schimba guvernul? Cine imi explica si mie jocurile astea politice? Ca nu prea le am cu politica. Ma uit la alte tari din Europa si parca nu prea apar situatii din astea.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E vorba de ciolan. Vin niste bani de la UE și se,, bat" pe ei.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cei care conduc această țară sunt grupați în partide. Aceste partide doresc să ajungă la putere ca să poată apoi să beneficieze material de aceasta.

| Drimmero a răspuns:

Scurt si la obiect: lupta crancena pentru leafa iar politica e cea mai mare kurwa, azi esti cu unul, maine cu altul, dupa cum bate vantul.

| Frank51 a răspuns:

Guvernul nostru nu s-a schimbat în ultimii 30 de ani. A fost o tentativă din partea USR, dar au fost alungați deoarece ii încurcă pe securiști la contracte.

| gabicoo a răspuns:

Pleacă ai noștri-Vin ai voștri/
Noi rămânem tot că proștii/
D'aia!

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru gabicoo):

Oprește-te că nu pot reacționa la toate răspunsurile tale laughing)

| mi25 a răspuns:

In Italia intr-un an guvernul a cazut si s-a schimbat de 6 ori, dca nu ma insel.

| Digikey a răspuns:

Vin niste bani de la CE si este bataie pe ciolan.

| SfaturiDiverse a răspuns:

Simplu: lupta pentru ciolan. Totul se rezuma la bani.