| andrew6655 a întrebat:

Deci ieri am facut niste conturi de Tiktok in gluma cu numele unei persoane si am postat cateva videoclipuri amuzante cu ea. Pe parcurs le-am sters, dar a scris ca o sa se stearga definitiv peste 30 zile. Mentionez ca parintii persoanei au vazut conturile si ca sunt plecati in strainatate, in vacanta. In conditiile in care content-ul nu mai este disponibil, exista sanse sa faca plangere la politie? Si daca fac, pot sa mi afle identitatea si locatia exacta?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de varsta ta, continutul postat si de varsta persoanei respective.
Spune aceste detalii si o sa-ti dau un raspuns concret.

| andrew6655 explică (pentru Ioandelasal):

15 ani, am fost colegi de clasa pana in vara asta, dar logic ca de prietenie nu s-a pus vorba intre noi. Am luat niste poze cu el de pe Facebook-ul mamei lui si am facut un screen recording la un videoclip vechi cu el de pe Youtube si le-am pus pe Tiktok ieri.

| Ioandelasal a răspuns (pentru andrew6655):

Daca este asa nu este problema de politie.
Daca te descopera poate sa te dea in judecata, pe cale civila, in baza raspunderii delictuale, pentru afectarea dreptului la imagine.

| Simpatic a răspuns:

Nu se va intampla nimic mai mult ca sigur.
Dar numai face chestii de acestea copilaresti!
Da delete acelui cont!