| Smurf a întrebat:

Deci prietenul meu sta cu chirie (cu contract, acte in regula) intr un bloc de vreo cateva luni.Are dreptul administatoul blocului sa ma opreasca sa ma intrebe unde merg si de unde am cheie? E a doua oara cand ma intalnesc cu ea si presedintele de asociatie la intrare in fata blocului si sa imi ceara explicatii! Nu mi se pare normal asa ceva...In cateva luni doar de 2 ori m-am intalnit cu ele,si in rest cu niciun vecin macar! Iar apoi a luat o dupa mine pe scari sa vada unde merg pana in fata usii! Si daca eu am cheie de la prietenul meu,in conditiile in care interfonul la el nu merge, trebuie sa dau explicatii cuiva? I am zis ca nu sunt la camin si nu are niciun drept sa ma intrebe, iar cealalta a inceput sa zica ca suna la 112! Aveam laptopul cu mine,veneam de la facultate, nu am fata de infractoare, ce dracu! In conditiile in care intr-un bloc cu 10 etaje ii stii pe toti cei care stau si cate persoane sunt trecute la intretinere, mi se pare ca ai lipsa de ocupatie! Chiar are dreptul sa tipe la mine si sa se ia dupa mine pe scari? Nu isi depaseste cumva atributiile? Niciodata, in niciun alt bloc nu mi s-a intamplat asa ceva...platesti,e casa ta, nu stai la ei in casa ca sa dai explicatii cine si de ce vine la tine! Si pe prieteneul meu il opreste si incepe sa se certe sa plateasca intretinerea in conditiile in care are de platit o restanta de vreo 2, 3 milioane, iar altii au peste 10 mil si chiar peste 30! Nu are dreptul sa vina la tine sa ceara sa platesti, platesti cand ai chef mai ales fiind vorba de o suma atat de mica! A spus ca o sa treaca 2 persoane la intretinere, de parca are vreo dovada ca eu stau acolo! Ce e de facut?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tipic batrinilor fara lipsa de ocupatie. au nevoie de cateva vorbe sa stea in banca lor... nesimtiti. zile sa sune la politie data viitoare, chiar roaga i si daca nu vor zile ca suni tu ca te simti agresata si in nesiguranata sa vezi cum le tace gura

| Fineas666 a răspuns:

Poti sa faci ce vrei! nu trebuie sa-i raspunzi la intrebari, nu trebuie sa-l bagi in seama... daca suna la 112... primeau amenda pentru alarma falsa tongue poate sa se plimbe dupa tine prin scara, dar daca deja iese dupa tine din bloc si asa mai departe, nu e ok tongue

| sexylady123 a răspuns:

Sunt prosti... trimite-i

| sexylady123 a răspuns:

Sunt bolnavi...
cred ca nu lucreaza nicaieri...
si n-au ce face...
saracii... xD