| Awesom a întrebat:

Dragi români sunteți de acord cu afirmația că România este Țara minunilor?

19 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Mie imi place sa spun ca este Tara Contrastelor. Oameni care nu au ce manca, dar fumeaza si beau la greu, constructii luxoase si impresionante inconjurate de moloz si gunoaie, masini de sute de mii de euro parcate langa dacii ruginite, copii care au telefoane mai scumpe decat ale celor mai importanti oameni de afaceri, copii care dorm in canale si fundatii care se lupta pentru drepturile cainilor, puscariasi care traiesc regeste, in timp ce in spitale se moare de foame, femei de serviciu care castiga zeci de milioane pe luna si medici care nu iau nici macar salariul mediu pe economie. Si pot insira astfel de exemple pana maine dimineata.

April
| April a răspuns:

E o sintagma ieftina, ca multe altele; daca exista minuni, ele pot aparea oriunde in lume.

| mgtow a răspuns:

Daca eu gasesc de munca ca sofer pe tir in Romania atunci poate sa fie si tara lui Aladin.

| NoChanceForUs a răspuns:

Pământul în general e plin de astfel de „minuni"...la noi sunt doar mai multe pe metru pătrat.

| xt9000 a răspuns:

Da

| TeenageGirl a răspuns:

Eu cred ca da, suntem amarati si vai de capul nostru dar totusi parca e bine aici!happyDe exemplu, eu merg in fiecare vara intr-o tara diferita si Doamne e Raiul pentru mine acolo, dar cand ajung acasa ma simt in fundul Raiului, cum e posibilbatting eyelashes?

| ćůρĸåćåĸę a răspuns:

Bai, sincer, nu! si iti zic si de cebig grin Noi romanii avem absolut tot ce ne trebuie...dar absolut. Daca vrem situri turistice avem peste tot. Bogatie naturala avem peste tot. Dar stii cu adevarat ce ne darama pe noi? Faptul ca niciodata nu vrem sa fim fruntea. Suntem izerabili, traim in gunoaie, suntem delasatori, suntem condusi de dobitoci si in orice privinta te-ai uita, noi nu excelam in nici-o privinta. Si vrei sa iti zi de ce din nou? Pentru ca noi ne facem ca ne pasa. Dar nimanui nu ii pasa ca traim in mizerie. E tara mea! Si o zic cu cea mai mare tristete in suflet dar noi romanii, nu facem nimica, nu vrem nimica si avem, avem slava domnului, avem.Pentru ca astia suntem noi, pur si simplu! Si repet.O zic cu parere de rau
sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pacat ca este prea rar tara minunilor sad Sincer avem in tara oameni extraordinari cu care ne putem mandri dar offf...sunt prea putini dar cei care sunt au cu adevarat valoare! Deci cred ca pot spune ca sunt de acord happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA, cu tot respectul!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar fi asa. ar fi tare fain sa fie Tara Minunilor dar eu nu cred ca e --.--

| HappyCandy a răspuns:

Daca-i tara ta natala bine inteles ca o s-o lauzi si iubesti cel mai mult. Dar chiar daca sunt din moldova sunt de acord cu asta.

| HappyCandy a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=cfSg4-c3egU&feature=related
Dupa ce vezi acest video cu claritate te convingi

| BoomBoomToxic a răspuns:

Pai.depinde ce fel de minuni. daca sunt minuni bune sunt de acord! Dar nu stu de ce NOI ne facem tara de ras! Multa lume stie (chiar si eu si am 10 anilaughing) cum sa iesim din criza! Cum? ECOLOGIA! Inainte Romania era o tara respectata sa zic asa iar acum celelalte tari cam rad de noi.de ce? Pentru ca l-am votat pe Basescu(Prorecla data de mine : Basina)laughingNu zic ca basescu ar fi un coducator rau dar si-a luat-o-n nas cand a vazut ca-l tot votam si ca a "domnit" mult! Bine.M-am afundat prea mult in alt subiect.Sa revenim : Depinde in ce sens este mentiont cuvantul minunilor.adica la ce se refera.

| Andya a răspuns:

Da

Răspuns utilizator avertizat
| George130 a răspuns:

Da

| JohnnyClau a răspuns:

Da.lol ca e

| HaDeS_9190 a răspuns:

Mai degraba Tara Minciuniilor.

| Dyuu989 a răspuns:

Uneori da dar uneori nu adica este intre