| adrian062 a întrebat:

Dupa ce am castigat un premiu este normal sa semnez pentru el un act? Mie mi-au cerut o copie dupa buletin si au spus ca le trebuie.E normal?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este foarte normal, cel putin din 3 motive: ca au dat premiul, l-au dat castigatorului si ca acesta l-a primit.

| VivianneMnt a răspuns:

Normal ca trebuie sa aiba garantia ca tu esti persoana respectiva. Altfel se putea duce oricine sa se dea drept tine si sa iti ridice premiul.
Si in plus, ti-l dau numai cu semnatura ca sa aiba un act care sa dovedeasca ca ti-ai ridicat premiul..sa nu poti tu sa zici dupa ca nu l-ai primit.

| Airakeiko a răspuns:

Da, este normal. Stai linistit, nu este vreo magarie happy