| Robo97 a întrebat:

Dupa ce am fost declarat admins la traseu si sa zicem ca a doua sau mai bine a treia zi ies cu motoru si ma opreste politia si eu inca nu am primit carnetu prin posta ce se intampla? Imi face dosar penal s'au primesc doar o amenda ca nu am permisu primit inca?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cum ți-ai permis să pleci la drum fără acel act justificativ?
Dosar penal!
Pa, pa.

| Robo97 explică (pentru Legiuitoarea):

Cum mi-am permis? laughing nici nu am mers cu el, eu doar am intrebat.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In mod normal: dosar penal. Daca sunt baieti de treaba te iarta.

| carla2010 a răspuns:

Nu il iei prin posta, de duci la drpciv sa-l ridici. Nu ai voie sa conduci fara acte la tine

| Pyo a răspuns:

Salut, ii ca si cum ai conduce fara permis ...iti face dosar penal.

| HavanaSmoker82 a răspuns:

A doua zi dupa ce am luat orasul am cerut dovada de la politie. seara m-a oprit si i-am aratat dovada. no problem. permisul mi-a venit in posta peste o saptamana