| mastadont a întrebat:

„E anul 2011, Biserica solicită fonduri de la Primărie pentru demararea lucrărilor la Catedrală, iar Călin Murg de la PDL, președintele Consiliului General al Municipiului București, face această declarație: „Mi se pare normal să-i ajutăm, dar când i-am întrebat dacă au un serviciu de audit care să verifice cum se strâng şi se cheltuiesc banii, au răspuns că sunt instituţie autonomă, autocefală şi se ocupă ei de administrarea fondurilor". Cu alte cuvinte, Biserica solicita bani publici, dar nu avea de gând să dea explicații nimănui pentru cum vor fi cheltuiți."
https://recorder.ro/catedrala-praduirii-neamului/
Ce părere aveți despre acest articol? Credeți că va dispărea vreo dată această instituție mafiotă numită BOR din românia? M-am săturat să le plătesc lor extravaganțele și mă gândesc serios să mă mut din țara medievală în care toți ne chinuim să trăim de pe o zi pe alta în timp ce asemenea mafioți se joacă cu banii noștri cum doresc și se bucură de belșug.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"va dispărea vreo dată această instituție mafiotă numită BOR din românia?"

la cât de incuiați/inapoiați suntem, ăia mai dăinuie incă o mie de ani

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Credeți că va dispărea vreo dată această instituție mafiotă numită BOR din românia? Nu.
Mută-te, dar nu o să găsești o țară fără popi.

| johnnny123 a răspuns:

In mijlocul celui mai grav val de infectari, 500.000 de credinciosi (vasta majoritate nevaccinati) se vor duce sa pupe o vitrina in care sunt niste oase.

Din pacate, BOR isi va mentine influenta si puterea atata timp cat un procent semnificativ din populatie ramane la acest nivel intelectual.

Iar duo-ul BOR-politicieni fac o treaba extrem de buna in a tine populatia in bezna mintii.

| mastadont explică (pentru johnnny123):

Total de acord. Nici nu vreau să mă gândesc câți se vor infecta după ce acea vitrină va fi linsă de atâția oameni.

| girada79 a răspuns (pentru johnnny123):

Locul ăla de pupat e izvor de minuni. Sunt mii de mărturii, numai să le asculți și să le crezi