| DoarStefan a întrebat:

E vreo problema daca sterg toate fisierele din appdata/local/temp?
pls...imi trebuie urgent!
specific ca avasul mi-a aratat ca aici am virusi

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Avast-ul n-a sters virusul? :O
Fisierele temporare le poti sterge toate, mai putin cele folosite de vreun program care le tine deschise.
Din pacate, acele programe pot fi chiar virusi, daca sunt incarcate in memorie nu faci mare lucru stergandu-le, fiindca-si fac copie in alt loc si vor functiona de la copie.

Singurele metode viabile sunt:
1. Pornirea sistemului de pe un CD extern cu un mini windows sau linux
2. Scanarea si dezafectarea virusului cu un antivirus bun. Poti scana online cu Eset:
https://www.eset.com/us/home/online-scanner

| suntsuper a răspuns:

Nu, nu are nimic. Si iti va face pc-ul sa mearga un pic mai repede. obisnuiam sa sterg tot ce era acolo cand ma jucam jocuri unde aveam nevoie de multi fps