| AvalohAlyn a întrebat:

Era mai bine pe vremea comunismului? Am auzit că erau și anumite avantaje importante față de cum e acum in democrație.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand nu a existat comunism, asa cum era teoretizat, ci totalitarism.
In al doilea rand si teoria a fost pervertita in cultul personalitatii.
In al treilea rand exista ceva: nu erau asa de importanti banii ca acum, importante erau pilele, cunostintele si relatiile (sistemul PCR).

1 răspuns:
| DonEduardo a răspuns:

Nu, nu erau.