| goldenbullet a întrebat:

Este legal sa imi iau o rulota si sa stau in ea pe un teren care este al primariei? Adica sa nu ma trezesc cu amenda sau cu politia locala acolo.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este legal sa-ti cumperi o rulota dar nu este legal sa stai pe terenul public sau privat fara un contract de inchiriere.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Du-te si tu pe la periferie intr-un loc mai retras si mizer unde nu prea circula politia dar din cate stiu eu in Romania acum din pacate trebuie sa platesti si aierul pe care il respiri deci da o sa primesti amenda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,
cel putin in Anglia, cei care stau cu rulote ilegal prin parcuri, sau pe propretatea cuiva, sunt considerati tigani happy in deosebi irlandezii fac asta happy

| brokxy a răspuns:

Acum din pacate trebuie sa platesti si aierul pe care il respiri...desigur ca terenurile toate sunt ale primariei.....ca asa zic ei -_-

| sopranaCadaverica a răspuns:

Sigur ca va trebui sa platesti acel spatiu, se considera ca nu e terenul tau propriu. E ilegal sa nu platesti. Se semneaza niste hartii si cred ca e un cost lunar. Vorbeste, informeaza-te la primarie.

| vladorcolac a răspuns:

Depinde, pana in 30 de zile de obicei ai voie depinde de zona. Daca vrei mai mult timp, calatoreste in natura. Sau cumpara o bucata de pamant ieftin si stai acolo.