| LoganLife a întrebat:

Vreau sa traiesc intr-o masina/rulota toata viata. Domiciliul in buletin il voi avea la domiciliul parintilor mei in jud Valcea. Este legal sa traiesc intr-o masina full time? Poate sa imi faca politia ceva in afara de amenda daca parchez ilegal? Pot sa imi iau un job in Brasov chiar daca eu am domiciliul in Valcea si eu de fapt traiesc in masina in Brasov? (daca trebuie mint ca stau la o ruda)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este ilegal sa stai intr-o rulota, nici o prevedere legala nu interzice aceasta, asa ca poti sta cat vrei.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat ai acte de identitate locuiesti unde vrei tu... bine atat timp cat casa ta e parcata legal happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să îmi spui unde îți este rulota, să ți-o răstorn.

Răspuns utilizator avertizat