| xndadelin a întrebat:

Este nevoie de pasaport pentru copii de 14 ani? Fara buletin? Pentru a calatori din Romania in Olanda.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ai nevoie de pasaport si de declaratia notariala autentica a parintilor, daca nu calatoreste cu ambii parintii sau a unui parinte daca va calatori doar cu unul.

| xndadelin explică (pentru Ioandelasal):

Doar la -14, nu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru xndadelin):

Nu are importanta varsta pentru pasaport iar pentru declaratia notariala este nevoie pana la 18 ani.

| georgedanielc a răspuns:

Binenteles,+procura notariala daca nu calatoresti cu amindoi parinti sau,, tutoarele,,

| xndadelin explică (pentru georgedanielc):

Trebuie pasaport pentru a calatori cu masina pentru 14-?