Întrebare recomandată | alex19051988 a întrebat:

Eu mi-am deschis anul trecut un PFA cu sediul în Pancota judetul Arad că acolo aveam locuință și acum vreau să îl mut in municipiul Arad că mi-am cumpărat apartament aici in Arad și am și buletin de Arad. Ce acte am nevoie pentru mutare și schimbarea firmei in municipiul Arad și unde trebuie să mă duc cu ele că sa le depun și la ce cameră?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la Oficiul Registrului Comertului din Arad, acolo unde ai fost si cand te-ai autorizat (de altfel daca nu mai tii minte gasesti adresa pe internet) si acolo vei afla si camera.
Ai nevoie de cartea de identitate si dovada domiciliului (contractul de vanzare-cumparare).