| VioletaElenaBorcan a întrebat:

Fereastra bucătăriei mele (de la ap) este pe balconul de serviciu. Pe acest balcon vin persoane din bloc, sau din afara blocului, fumează beau, vorbesc tare, arunca diverse: cutii de pita, geamantan. Cum mă pot proteja?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Administratorul poate inchide accesul pe balcon si sa nu permita intrarea decat a persoanelor ce domiciliaza in bloc.
Daca cei care intra fac galagie, mai ales in orele de liniste (13-14 si 22-8) poti reclama la politie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vorbesti cu administratia fie sa inchida balconul, fie sa monteze camere de luat vederi

| VioletaElenaBorcan explică (pentru suntserios):

Mulțumesc mult. Voi face toate demersurile!