| AbeautifulMind a întrebat:

Funda! A intrat in vigoare legea comform careia nu mai poti fuma in spatii publice happy
Ce parere aveti? Mie mie se pare un pas inainte, voi intra intr-o cafenea fara sa ies mirosind a fum...

15 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aceasta lege nu a intrat inca in vigoare, va intra in vigoare la 45 de zile de la publicarea in M. Oficial, respectiv daca este publicata luni, 1 februarie, va intra in vigoare in 16 aprilie. Deocamdata legea doar a fost promulgata de Presedinte, vineri 29.02.

Elianna
| Elianna a răspuns:

N-a intrat inca in vigoare. A fost promulgata de Presedintele Iohannis. Dupa ce va fi publicata in Monitorul Oficial, mai dureaza 45 de zile pana e obligatorie.
Eu sunt nefumatoare si ma bucur.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Inca nu a intrat in vigoare. Va intra dupa 45 zile dupa ce va fi publicata in MO

Oricum e o lege foarte buna

| OnuOnulică a răspuns:

E un lucru bun pentru voi. Din păcate eu sunt fumător dar totuși nu-mi pare rău de această lege.

| K0sti a răspuns:

Pai ce cauti in cafenea daca nu fumezi! O bei acasa daca vrei cafea!

| suntserios a răspuns (pentru K0sti):

Indiferent de frustrarea ta impotriva legii, sa stii ca si nefumatorii beau cafea

| K0sti a răspuns (pentru suntserios):

Acasa! happy

| suntserios a răspuns (pentru K0sti):

Pana acum o beau acasa, de acum ca nu va mai fi fum in cafenele o vor bea frumos la masa, iar fumatorii, afara, in picioare in fata usii

| K0sti a răspuns (pentru suntserios):

Si aia care fumeaza au aceleasi drepturi ca si tine care vrei sa bei cafea. Vrei cafea, afara, in picioare in fata usii! Aer curat, racoare, reveneala... happy

| suntserios a răspuns (pentru K0sti):

Nu ii opreste nimeni sa bea cafeaua inauntru... doar sa nu imputa pe restul cu mirosul de afumatura. Vezi cam asta e diferenta. Pe fumatori nu ii opreste nimeni sa mananca si sa bea cafeaua in liniste ...in schimb pe nefumatori ii oprea mirosul ala de cenusa de cauciuc ars

| K0sti a răspuns (pentru suntserios):

Foarte bine, bei cafeaua la separeu, unde nu se fumeaza! Iar eu o beau in separeul meu unde pot fuma!

| suntserios a răspuns (pentru K0sti):

Eeeee, ghinion de acum, nu vor mai exista separeuri si s ar putea ca tu sa iti bei cafeaua acasa

| dragosbogdan001 a răspuns:

Asa, si ce propui?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie personal mi se pare o prostie. Nu sunt fumator, dar nu mi se pare normal sa interzica fumatul in locurile publice. E ok sa interzica doar in unele locuri. Spitalul spre exemplu. Dar ce naiba? Mai e Putin si o sa existe interdictie la orice cacatura.

| Alexandru_Valentin_1999 a răspuns:

Sunt de acord! Eu unul nu suport fumul de tigara, de fiecare data : in cafenele, la semafor oriunde altundeva cand simt miros de tigara incep sa tusesc