PsihoSex
| PsihoSex a întrebat:

Ati aflat? Cica in Australia s-a votat si aprobat, deci a intrat in vigoare Legea Amantei! Ce parere aveti? Rog minim 2 fraze elaborate k lumea, argumente pro si contra, nuante, excentricitati, noutati, certitudini, etc... Multumesc!

Răspuns Câştigător
| beba a răspuns:

Am observat OlianahappySunt cu ochii pe cratimalaughingVa rog acum nu ma priviti ca pe un monstrulethee hee

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex explică:

Alexzender! Atentie! AMANTA, nu armata! Dart tu ai de invatat parca, nu?! Asimilare usoara!

Bula
| Bula a răspuns:

Nu am textul original si integral al legii in cauza, dar se pare ca doreste sa acorde drepturi:
- acelor amante, cu care UN barbat a avut o relatie indelungata (peste 2 ani) si
- pe care i-a parasit barbatul, fara ca ea sa fi avut vreo vina f.intemeiata (ca in cazul divortului)
Deci: un fel de "echivalare" cu statutul de sotie.
In cazul indeplinirii conditiilor de mai sus, o femeie se face indreptatita SA PRETINDA despagubiri, iar INSTANTA DECIDE daca va primi si cuantumul despagubirii

| beba a răspuns:

Ma intreb daca tinerelul de mai sus e si''pro amantei". Ca tare inflacarat mai vorbeste el, incercand sa ne convinga ca nu e emo-ratat-cocalar-manelistwinking

| alexzender a răspuns:

Personal sunt de acord am 16 ani si consider ca armata este o experienta care nu trebuie sa lipseasca din viata nimanui. oricat de dura ar fihappy. consider k armata va rezolva multe probleme ii va ajuta p "barbati"in viata.happy vor trece de la stadiul de cacanri/cocalari/manelisti/emo si alti retardati la stadiul de barbathappy ar trebui se se aplice si in romania legea aceastastraight face U nu vezi cati ratati sunt peste tot habar nu au ce-i cu viata lor...Sunt adeptul democratiei.happy sa nu credeti ca oi fi vreun comunist...straight facedar sunt pro armateihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca alexzender e pe drumul cel bun. chiar il astept sa mai vina cu pareri personale. si beba, uita-te cum scrie... nota 10! (exceptand messengeriana happy )