| mariusalex2019 a întrebat:

Pana cand este starea asta de urgenta? Vreau sa plec spre Suedia si nu pot pleca decat daca am contract de munca sau rezidenta? CE fac? De la 1 august dau astia drumul sau nuuu?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai e stare de urgență de 2 luni. Vorbeste cu suedezii cand te primesc. La ce dezastru urmează la noi probabil in noiembrie sa ai ceva șanse

| mariusalex2019 explică (pentru suntserios):

Nu pot sa plec am intrebat la autocar si am auzit ca din august inchid granitele?>?

| suntserios a răspuns (pentru mariusalex2019):

Unde tot auziți tu zvonuri din astea ca inchid granitele sau mai stiu eu ce?

Aaa, ca nu ne va mai primi nimeni din Europa ca suntem incapabili sa ne spălăm pe maini e alta treaba

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intreaba l pe dl Iohannis