| atleticu a întrebat:

Hei TPU DAU FUNDA! Daca am fost dat jos de controlor la ratp iasi pentru ca nu aveam bilet si nu aveam buletinul asa ca iam dat numele aproape corect adresa gresita cnp si restu na avuy de unde sa le ia a scris pe o foaie numele si strada si dupa aia mia dat foia zicanduimi sa ma prezint cu 45 lei la sediul ratp se pune amenda sau cand vrea sa te amendeze si nai buletin tre sa cheme politia pentru identificare?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal ar fi trebuit sa apeleze la un politist pentru identificare, daca nu i-ai prezentat actul de identitate.
Daca nu i-ai dat datele corect nu are cum sa te identifice si sa te amendeze.

2 răspunsuri:
| lucifer12345678 a răspuns:

Stai linistit.a trecut.nu pot sa-ti faca nimic

| atleticu explică:

Si inca ceva am un prieten care a fost prins si la fel a patit dar el mai prost i-a dat numele corect si adresa de ex in loc de str clopotari 46 a dat 43 si alt bloc si tot la fel cnp si restul nu i lea cerut se poate inregistra amenda daca procesul are lipsa cnp si alea din buletin sau are el dreptul cand ajunge la sectie sa te caute si sal completeze?