| dchaesc a întrebat:

Hei TPU

Vreau sa va intreb ce parere aveti despre conspiratia cu noua ordine mondiala si despre cipurile cu codul 666?

Credeti ca este o profetie biblica pe cale sa se indeplineasca?
Credeti ca FBI; CIA; serviciile secrete si asa mai departe chiar fac parte la acest teatru unde au cu totii au impresia ca toata povestea asta cu dracusorul, antihristul si cu cipurile este reala?

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu, nu e reala, e vorba de delir mistic.

| dullcat a răspuns:

Buna.Interese au existat dintotdeauna, insa conspiratiile sunt cat se poate de penibile, deoarece sunt prezentate ca atare, facand apel la frica si alte emotii negative.Tot ce am citit sau ascultat zici ca era dintr-un film distopic, iar daca ar fi fost prezentate obiectiv, fara formule de poveste apocaliptica, astfel incat sa cantaresc cu propriul creier, la final, ce e bine si ce e rau, poate le-as fi luat in serios catusi de putin.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Sunt subiecte inventate de oameni cu mintea foarte odihnita.

| Minciunaa a răspuns:

Noua ordine mondiala a fost făcută cu miliarde de ani in urma. Acum suntem doar niste "furnici" care execută ordinele celor puternici!
Părerea mea este că suntem controlați la cel mai înalt nivel de la tehnologie care ne înregistrează fiecare mișcare până regulile pe care le urmam la școală.