| anonim_4396 a întrebat:

am si eu nevoie de niste rasp si sper sa le gasesc aici. Imi expira cartea de identitate anul viitor dar faza nasoala e ca sunt in spania de 1 an si nu ma pot intoarce in ro, prea curand. As putea face ceva in privinta asta, adica sa il fac in spania, sau sa trimit toate datele in tara? iar daca il fac in tara trebuie sa il fac in orasul in care sunu domiciliata sau pot face in alt oras? si C. I in sistem de urgenta in cat timp e gata? va multumesc din suflet

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la ambasada. ei se ocupa de actele tale infiderent ce statut ai acolo.

| carla2009carla a răspuns:

Mergi la ambasada Romaniei in Spania si te rezolva.cred ca ti-l poate face aici sau daca nu atunci cand va trebui sa pleci mergi la ambasada si iti va da un titlu de calatorie si il faci in tara. sper sa te descurci. daca nu stii unde este ambasada intra pe net si iti da adresa si nr de telefon.pa