| Alexluchi20 a întrebat:

Hey.Am o întrebare.Nu știu dacă ați auzit dar se poate ca in următorii 5 ani sa fie un conflict SUA-China in Pacific.In caz de va fi acest conflict, va afecta și teritoriile SUA-China sau doar se vor bate cu armata și atât?

27 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu am auzit ca nu suntem nici in China si nici in America sa fii auzit ceva happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se vor bate sau înfrunta pe ocean și pe insule, nu pe teritoriile actuale ale lor.

| Cristyedmnd a răspuns (pentru sadrian46):

Da dar Intr un razboi toate țările vor avea de suferit... pentru că foarte mulți sunt pentru alianță sau conflict

| Alexluchi20 explică (pentru Cristyedmnd):

OK.auzi dacă va fu război SUA China va începe al treilea război mondial.Și apropo cum aducă vor avea de suferit

| Alexluchi20 explică (pentru sadrian46):

Ok,deci in caz de război țara SUA va fi complet normala adică oamenii din SUA nu ar trebui sa plece din alta țara nu?

| sadrian46 a răspuns (pentru Alexluchi20):

DA, acel război în Asia-Pacific nu se va desfășura pe teritoriul USA.

| Alexluchi20 explică (pentru Cristyedmnd):

Bro este adevărat ce zice sardin46 la ultimului comentariu

| johnnny123 a răspuns:

Iar ești îngrijorat că dacă SUA intră în război cu China nu se vor mai produce modele noi de Nike?

| gabicoo a răspuns:

Nu va fi nici un conflict fierbinte în zonă! Afacerile sunt pe primul loc! Nu uita că cel mai mare datornic al Chinei este SUA! Dacă se ajunge la conflict America nu-și va mai plăti datoria și China intră în faliment!
Dacă se ajunge totuși la așa ceva întreaga planetă ajunge din nou la nivelul evului mediu sau chiar mai rău!

| Cristyedmnd a răspuns (pentru gabicoo):

Stai liniștit afacerile sunt deja făcute în goană după diamante și aur... să le luăm sa ne îmbogățim băgăm o bombă nucleară ne băgăm în buncăre...și cei de sus ia auru și diamantele și i da la Annunaki nu i nici un fel de conspirație. Dar deja ne întindem prea departe

| Alexluchi20 explică (pentru gabicoo):

Pai și de de intr-o carte noua apărută danger zone spune :"ritmul conflictului chino-american se va accelera, iar perspectiva războiului va fi incredibila de reala".Și cartea are recenzii bune.Deci,la ce s-a referit?

| Alexluchi20 explică (pentru gabicoo):

Adică bro nu va fi niciun conflict in Zona.Adică de exemplu va fi doar in Pacific?

| Cristyedmnd a răspuns (pentru Alexluchi20):

Uite că a trecut mai bine de 2 luni și am avut dreptate.ca acest razboi nu va escalada însă știi ce ți am mai zis de economie... stai să vezi ce va fi la anul in 2023 nu acum. Rog pe toată lumea să investească în aur până nu va fi prea târziu

| MihaiSpeedster a răspuns:

Nu știu dacă chinezii își permit. În fond, SUA cumpără 25% din ce se fabrică în China, și Europa alte 25%. Când nu vor mai avea de munca, deci nici salariu, și vor începe să simtă foamea, muncitorii chinezi vor fi un pericol mare pentru însuși guvernul chinez. Dar nu se știe niciodată.

Răspuns utilizator avertizat
| Cristyedmnd a răspuns:

Un război când începe e și pe plan economic nu numai politic in mare parte da... chiar nu observi prezența inflației

| Alexluchi20 explică (pentru Cristyedmnd):

Te referi ca va fi doar in Pacific, și nu va afecta teritoriile in caz de conflict SUA China

| Cristyedmnd a răspuns (pentru Alexluchi20):

Mă refer că dacă un razboi incepe ori va fi nuclear ori va fi de uzura lung și o vor ține cu armament ușor dar nu contează un război trebuie sa înțelegi că afectează și economia nu știu cum să îți explic mai clar.fie pe uscat fie pe mare tot banii in armament se investesc in mare parte ar afecta ce e lângă Pacific.dar gândește te că ar afecta producția alimentară piscicola mare parte din conserve vin din Pacific.să zicem că nu ar fi cine știe ce...iar acum îți spun că dacă doamna China s ar implica război cu o alta țară atunci pentru noi ar fi un dezavantaj posibilitatea exporturilor de... orice fel din China sau ridicarea prețurilor.o țară când trece printr un război nu contează intră automat ori in conflict economic cu sancțiuni ori ca aliat

| Alexluchi20 explică (pentru Cristyedmnd):

Da gen America de exemplu o sa mai fie intreaga

| Alexluchi20 explică (pentru Cristyedmnd):

Da gen America o sa mai fie întreaga nu?

| Cristyedmnd a răspuns (pentru Cristyedmnd):

Aici depinde de aliați de obicei se calculează așa occidentalii și comuniștii

| Cristyedmnd a răspuns (pentru Alexluchi20):

Deci Războiul sa zicem că se desfășoară în spațiu oceanic maritim și nu pe uscat în Pacific... dacă nimeni nu escaladează conflictul pe uscat să spunem că atacam intenționat un stat anticomunism gen Taiwan în apropierea lui automat asta fiind China... automat americanii vor face și ei asta unui stat comunist dar mai mic.
Un război când începe ori îngheață ori e nuclear ori va fi de lungă durată până când toată lumea va săraci vor fi revoluții referendumuri de recuperare a altor state pentru independenta. orice ar fi un razboi când începe nu se termina cu bine niciodată să ții minte asta nici pe plan politic nici economic nici material

| Alexluchi20 explică (pentru Cristyedmnd):

Bro îți mulțumesc ca mi ai răspuns.Dar eu mai am o nelămurire, promit ca după asta te las in pace.Din câte văd mi ai spus ca un război nu se va termina niciodată cu bine.Te ai referit ca vom muri cu toți sau ce.Iar întrebarea este, după război America de exemplu va fi întreaga, gen m-a refer ca America nu va fi afectată deloc gen țara in sine, sau va fi distrusă ca Ucraina

| Cristyedmnd a răspuns (pentru Alexluchi20):

America este un stat...sa înțelegi bine asta Asia e și ea un stat format din mai multe țărișoare inclusiv China.deci dacă America ar escalada un conflict Intr o țară mare precum china sau aliată a ei. aceștia vor răspunde ferm cu aceeași monedă. poate și mai dur.Ori militar ori politic ori economic

| Alexluchi20 explică (pentru Cristyedmnd):

In caz de conflict ce crezi ca conflict va fi politic militar sau economic.și eu m-a refeream ca dacă va fi conflict militar ambele state vot avea repercursiuni. Oricum ms.Dar poți te rog sa m-a ajuți și cu întrebarea asta?

| Cristyedmnd a răspuns:

Știi aici toata lumea joacă un rol în fața lumii că am văzut un film dar ei când nu sunt filmați sa vezi toți liderii lumii se înțeleg ca frații..nu mai știu cum de numea filmul dar mna