| Titinel4748 a întrebat:

Http://m.stirilekanald.ro/......i-17220958

Casa s-a facut cu aprobarea primariei actele le-am facut pe bani nostri trecere din privat in public cu promisiunea ca ni se va da o concesionare.Casa este prinsa in anexa de la pagina 1 ordinul prefectului..pe ordinul prefectului si cartea funciara este trecut curti-constructii.cu toate acestea ni s-a dat teren de gradina cu casa pe el
s-a facut plangere penala impotriva domnului director de la concesionari care ne a dat titlul dar surpriza s-a dat NUP pe motiv ca dansul nu era in functie de atunci suntem dusmani primariei am incalcat legea si trebuie sa fim daramati.Ce putem face?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te sfatuiesc sa te adresezi unui avocat, expui intreaga situatie, ii arati actele ce le ai si acesta te poate sfatui in cunostinta de cauza.
In orice caz, daca a existat autorizatie de construire pentru casa, primaria nu o poate darama decat intr-un singur caz: se dovedeste ca autorizatia a fost falsa si este anulata.

| Titinel4748 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc frumos