| adrianpetrican a întrebat:

Ieri am tras o teapa de 4 $ la un baiat din sua! Nu sunt la prima batere de acest gen, si pana acum nu am patit nimic! Daca in 5 ani de la comiterea faptei daca nu primesc citatie de la politie acasa, dupa prescrierea faptei de inselaciune (5 ani) mai pot sa am probleme?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai prins ca te dai de gol singur daca pui toate astea?
Apropo, iti readuc aminte, nu ne pasa. happy

20 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Frate, chiar nu stiu ce lege se apilca si cum, dar tu l-ai furat, nu conteaza suma.
Acum, daca este roman si coincidenta PURA intra pe TPU si vede postul tau, cam are ceva dovada, asta dusa la extrem... cazuri nu sunt?winking
Sper sa-ti bagi mintile in cap si poate peste 5 ani sa faci un post pe TPU in care sa ne scrii despre experienta ta de viata.
Sitii... stresul te omoara si chiar remuscarile, intrebari si raspunsuri iti vei gasi in urmatorii 5 ani. Asta ca un reminder ca ai furat.

| adrianpetrican explică (pentru LPCTSTR):

Am de gand sa ii dau banii inapoi!

| JackR a răspuns:

De la spalare de bani si fraude online, la o gainarie de 4 dolari?!

Sic transit gloria mundi!

P.S. In toate postarile tale, in care ne povestesti cati bani ai facut prin diverse metode (furt, inselaciune, combinatie norocoasa sau, cum ziceam mai sus, gainarie), continui sa spui "ii dau banii inapoi". Intrebarea mea logica este, daca tot inapoiezi prejudiciul, de ce mai risti? Ai nevoie de adrenalina? Apuca-te de bungee jumping sau zbor cu parapanta. Este mai sanatos, din toate punctele de vedere!

| LPCTSTR a răspuns (pentru JackR):

Ori e prost ori idiot, una din două.
Într-o zi roata se întoarce şi poate experimentează şi el cum este să fii furat, nu contează suma, experienţa stă la bază.

| JackR a răspuns (pentru LPCTSTR):

Sa nu radicalizam sau sa punem! Poate omul este, intr-adevar, un "adrenaline junkie" dar si-a ales o directie gresita.

| JackR a răspuns (pentru JackR):

*sau sa punem etichete (Graba, ce sa-i faci! Scuze!)

| LPCTSTR a răspuns (pentru JackR):

Mda, dar ar trebui să ai ceva creier încât sa postezi pe TPU că l-ai furat pe copil ca să vadă şi ceilalţi. Adică lasă, omul este prea sărac şi fură de la copii mai proşti ca el...

| adrianpetrican explică (pentru JackR):

Am avut nevoie sa bag acei bani in o moneda digitala! Dar suma de 4$ era in bitcoin!

| JackR a răspuns (pentru adrianpetrican):

Putea sa fie in ruble, zloti, rupii sau echivalent aur, tot 4 dolari inseamna. Adica pretul un Big Mac! Presupunand ca as face vreodata asa ceva, mi-ar fi rusine sa fac public faptul ca am furat un Big Mac!

| adrianpetrican explică (pentru LPCTSTR):

Ai perfecta dreptate! A fost un imprumut doar! Eu nu o consider teapa poate doar omul in capul lui considera teapa! Asas oamenii, ce sa le faci! Eu is dator acum! Banii i-am recuperat cu paypal in urma unei dispute! Deci eu consider cas dator! De aia am luat de la ala 4$!

| LPCTSTR a răspuns (pentru adrianpetrican):

Ştii, faptul este consumat, ai furat un copil, l-ai furat şi pe altcineva, ai comis ilegalităţi(aşa reiese din întrebările tale), iar din câte văd, tot contul tău se bazează numai întrebări despre lege, consecinţe etc. pe lângă întrebările în care spui ca i-ai furat pe oameni.
Iar faptul ca întrebările tale se bazează pe ilegalitaţi, mă face sa cred că tu consideri platforma TPU un loc în care îţi mărturiseşti faptele, care şi mai probabil te mustră.
Şi cred ca o spun în numele tuturor, nu ne pasă că tu ai furat şi chestii, pe langă că toate întrebările stau într-un fel ca dovadă, şi sper ca în viitorul apropiat îţi vei da seama de ce ai făcut.

| LPCTSTR a răspuns (pentru adrianpetrican):

Să înţeleg acum că dai vina pe copil sau ce?
Ştii, oamenii îşi schimbă mentalităţile, în cazul tău ţi-ai schimbat-o mai repede decât timpul Franciului de injumătăţirewinking

| adrianpetrican explică (pentru LPCTSTR):

Da si numai fac in veci asa ceva! Acum trebuie sa stau 5 ani sa mi se prescrie fapta de furt,, datoria"!

| adrianpetrican explică (pentru LPCTSTR):

Pai macar am demnitate! Cum as putea ajunge la o intelegere cu pagubasul? Sa ma ierte sa il conving sa isi retraga plangerea daca a depus? Daca a murit pagubasul si a depus plangere?

| LPCTSTR a răspuns (pentru adrianpetrican):

"Mai devreme sau mai târziu vei da socoteală
Ea se va trage, faptele vor fi luate în seamă
Vei plăti scump pentru fiecare faptă în parte
Tot raul făcut înspre tine se întoarce
Mulţi nu rezistă şi se sinucid
Viata bună E, că exista un salvator
Dumnezeu este soluţia problemelor!"
Nu mai este nevoie de detaliiwinking

| adrianpetrican explică (pentru LPCTSTR):

Deci numai pot sa ma impac si si peste 10 ani pot sa fiu pedepsit pentru ce am facut ieri!

| LPCTSTR a răspuns (pentru adrianpetrican):

Fii sincer, ok?
Îţi bate inima tare, nu? Eşti într-o stare de alertă maximă, nu?
Mâine, chiar dacă nu eşti aşa credincios, du-te la Biserica şi cere o îndrumare(după ce se termină Slujba), nu ştii niciodată cand Biserica îţi va fi cel mai drag loc, încearcă! happy

| adrianpetrican explică (pentru LPCTSTR):

Tot ce am postat aici e o farsa! O gluma proasta mai precis!

| anonim_4396 a răspuns (pentru adrianpetrican):

Te-ai prins ca te dai de gol singur daca pui toate astea?
Apropo, iti readuc aminte, nu ne pasa. happy

| IIIshaneIII a răspuns:

Acum ai banii necesari sa bei un pahar cu soda caustica sa scape lumea de un specimen inutil

| BIoody a răspuns:

Mane probleme o sa ai de la soarta, adica insusi viata o sa te fure cum ai facut si tu, totul are un pret happy
roata mereu se intoarce big grin