| Szepsi a întrebat:

Ieri copii sau jucat in baie si a curs putina apa la vecina. Pina a venit ea noi am sters si era uscat. nu are martori ca vecinii erau la biserica la noi sabatul incepe vineri la 18 si sefu de scara era dus la tara. A facut scandal ca de data asta nu ne iarta. da in primavara a luat bani de la asigurari. ce vrea sa zugraveasca pe banii mei. Ce poate sa ne faca nu poate face nimic fara martori. Ca nici de la asigurari nu lucreaza pina luni dimineata si Domnul stie cind vine si pina atunci se usuca. da n-are martori si la noi era uscat ca am avut grija sa stergem Nu poate sa ne faca nimica nu-i asa, ce poate sa ne faca

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu poate dovedi ca apa a curs de la voi atunci n-are ce face.

| Szepsi explică (pentru Ioandelasal):

Pai, noi sintem la ultimul etaj. Cum sa facem sa spunem ca nu de la noi a curs.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Szepsi):

Atunci sunteti buni de plata, daca va da in judecata.

regis
| regis a răspuns:

Da, n-are cum sa dovedeasca ca apa a venit de la tine... eu zic sa sustii ca a trimis Domnul apa direct din tavan. Daca in timp ce zici asta pui si dreapta pe Biblie, chiar nu mai au cum sa dovedeasca.

| Constanta0011 a răspuns:

Daca nu are martori nu poate sa va faca nimic, insa ati facut foarte bine ca ati sters, apropo ascundeti toate probele.