| deliamy a întrebat:

Imi dati va rog exemple de respectare a drepturilor minoritatii in Romania? Please. Am nevoie de raspuns repede

1 răspuns:
| savino23 a răspuns:

In Romania minoritatile au drepturi relativ egale cu cetatenii romanii,respectiv avem partide minoritare,avem ministrii minoritari ca si cetatenie,avem scolii cu predare in limba materna a minoritatilor, avem orase in care limba predominanta e cea a poporului minoritar la nivel de tara,.in principiu, minoritatile conlocuitoare din Romania au drepturi de netagaduit si incontestabile vis-a-vis de tot ce inseamna o integrare sociala facila.