| Rony23 a întrebat:

Imi poate spune cineva concret daca a intrat in vigoare legea permiselor de conducere pentru scuterele de 49 cmc?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este vorba de legea permiselor de conducere.
OUG 195/2002 (Codul rutier) a fost modificat si completat prin Legea nr.203/2012, care va intra in vigoare pe data de 19.01. 2012. Pentru mopede va trebui permis de categoria AM.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe 19 intra in vigoare

| brandsfashion a răspuns:

Da, a intrat in vigoare de la 15 ianuarie, scuterele pot fi conduse cu orice tip de permis sau cu cel de scutere A1, http://www.scutere.net/......rmis-auto/

| Dey0x a răspuns:

Inca nu a intrat happy