| NmtNmt a întrebat:

Îmi pot ridica permisul înainte de termen dacă mi-a fost suspendat pe 2 ani?

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Citeste art.203 din Regulamentul de aplicare a codului rutier.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Romania nu exista suspendare a dreptului de a conduce pe 2 ani, maximum este de 90 de zile si care poate fi prelungita cu cate 30 de zile.
Probabil ai comis o infractiune si ai fost condamnat penal iar permisul a fost anulat. Pentru obtinerea permisului va trebui sa sustii iarasi examinarea (probele teoretica si practica).

| darrio2007 a răspuns:

Nu spui motivul suspendarii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine numai pune niciodata mîna pe volan, cine stie ce accident cu victime ai facut de ti au anulat permisul, masina nu este pentru oricine, nu este o jucarie, poti omorîî pietonii sau participanti nevinovati in trafic daca nu sti sa să conduci nu sti legile de circulatie.

| DaniTDCI a răspuns:

Daca ma gandesc bine ai fost cercetat penal si ca pedeapsa ai primit inchisoare cu suspendare, ca doar pentru infractiuni rutiere se primeste asa ceva iar in acest timp ti-a fost retras dreptul de a conduce, sa nu ai vreo surpriza sa iti fie anulat permisul de conducere. iti poti ridica permisul doar dupa ce au trecut 2 ani de la data la care decizia a ramas definitiva.