| Scarabeul a întrebat:

.imi puteti traduce acest text din limba germana in limba romana? eu am incercat pe goolge translate si nu prea are sens ce zice.herzlich willkommen in der gesetzlichen Rentenversicherung.Ab jetzt sind wir ein fester Bestandteil ihres Lebens,was die soziale Absicherung betrifft.Von der Ausbildung bis zur Rente konnen Sie sich auf uns verlassen.Mit diesem Schreiben teilen wir ihnen ihre ganz personliche Versicherungsnummer mit. Diese Nummer brauchen Sie immer dann, wenn Sie sich mit der Rentenversicherung in Verbindung setzen.Auch im Kontakt mit der Agentur fur Arbeit oder mit iher Krankenkasse ist die Versicherungs nummer wichtig.Gleichzeitig haben wir fur Sie ein Rentenkonto eingerichtet.Dort wird alles festgehalten, was fur ihre spatere Rente zahlt.Wir bringen es laufend auf den neuesten Stand.Umseitig erhalten Sie noch ein paar Tipps, wie Sie mit diesem wichtigen Dokument umgehen sollten.

3 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Ar suna cam asa :

"Bine ati venit în Rentenversicherung.Ab juridice suntem parte integrantă din viaţa lor, în ceea ce priveşte securitatea socială.De formare până la pensionare poate ne bazam pe tine.Cu această scrisoare am spune-le numărul lor personale de asigurare. Ai nevoie de acest număr, ori de câte ori vă adresaţi asigurare de pensie în legătură.De asemenea, în contact cu Agenţia de muncă sau compania dumneavoastră de asigurări de sănătate, asigurarea este număr important.În acelaşi timp, noi am înfiinţat un cont de pensionare pentru tine.Acolo totul este inregistrat, ce se întâmplă pentru a plăti pensie lor viitoare.Vom aduce în mod constant pe cele mai recente Stand.Umseitig obţine câteva sfaturi despre cum să utilizaţi acest document important ar trebui să se ocupe."

mai corecteaza tu sa sune Romaneste.
La inceput ai scris corect? Ca am folosit "copy/paste"

Pe viitor vezi aici daca te ajuta:

http://www.dictionar-traduceri.ro/

din sagetile albastre te descurci tu :D :-bd

| printesa00 a răspuns:

Pai eu chiar nu stiu.

| adrian280 a răspuns:

Pai nu traduce pe google ia un dictionar sau tradu pe alt site