| CrazyKiddd a întrebat:

Imi schimb medicul de familie SI am luat de la viitorul medic niste hartii ca sa imi dea fisele de la medicul vechi.Medicul mi-a zis sa fac copii la fise si sa ii dau originalul si cu copiile sa ma duc la viitorul medic.E normal sa oprească el originalul?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este normal, de altfel viitorul medic cred ca si-a pastrat cate un exemplar din ce ti-a dat.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, procedura este normală!
Şi vechiul medic trebuie să deţină un exemplar din Fişa ta medicală ( în caz că apare vreo problemă/divergenţă ).

Toate cele bune.

| PanaceuUniversal a răspuns:

Da! Originalele raman la el, medicul fiind cel ce si-a pus parafa pe ele!