| anonim_4396 a întrebat:

In 2014, s-ar putea ca tara noastra sa se alature Eurozone-ului.
Ce parere aveti? credeti ca va avea vreun impact asupra economiei tarii noastre?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Slaba speranta. Chiar M.Isarescu, guvernatorul BNR, spunea ca nu suntem pregatiti pentru a trece la euro si pe acesta il cred.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Bulgarii s-au alaturat deja Eurozone-ului si suntem mai buni decat ei.
Trebuie sa scada rata inflantiei din Romania, nu-i departe de cerintele intrarii in Eurozone si coruptia a mai scazut acum. Datorita coruptiei nu iese tara din criza si o trage in jos. Asta se intampla din '89.

| SaveTheNature a răspuns:

Intrarea Romaniei in UE si Eurozone, nu are efecte imdeiate.
Ei urmaresc efecte mult mai indepartate.
Interesul lor este sa infaptuiasca o putere politica si economica numita UE.
Nu va avea nici un impact major asupra economiei.cel putin nu in urmatorii 10 ani) Parerea mea

| CataC a răspuns:

E un drob de sare sus pe soba si un copil sub. Peste ceva timp poate cade.
Ce parere ai, crezi ca va avea vreun impact asupra copilului?