| ionela_5345 a întrebat:

Ce parere aveti de situatia tarii noastre in momentul de fata?
Parearea voastra!happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce tara a mea? Nu e! Poate cand isi v-a revenii, nici atunci nu o sa fiu patriot! In tara noastra in momentul de fata este =0,,, din cauza ca uitate si tu ce oameni de conducere avem,,, eu chiar nu vad pe nici unu sa faca ceva bun,,, pentru tara asta, poate sa vina un strain sa devina presedinte aici da atunci ar fi o schimbare pana atunci vraiste!rolling on the floor

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Catastrofală!
Grecia II vom fi.
Pa, pa.

mira
| mira a răspuns:

Suntem intr-un dezastru care creste asemene bulgarelui de zapada in rostogolire.

Abh
| Abh a răspuns:

Eu cred ca suntem pe drumul cel bun! Ai prieten? Imi plac brunetele.

| JeSa a răspuns:

Situaţia ţării noastre în momentul de faţă, este una de criză. Deci, o părere de rău. happy

| anad a răspuns:

Inca alunecam spre fundul prapastiei intr-un haos total si cu o indolenta specific mioritica!

| thealchemist a răspuns:

Mergem in jos, si nu se vede inca nici o speranta de redresare.

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Iremediabila pe termen scurt! Pomparea unor sume de bani catre agricultura si consolidarea infrastructurii de transport ne-ar aduce pe linia de plutire, parerea mea. Urmate de reabilitarea uzinelor energofage (Slatina cel mai mare consumator de enegrie electrica) si reducerea deficitului comercial sau cel putin echilibrarea lui, dezvoltarea industriei extractive si manufacturiera. Mai vrei sa-ti spun? Oricum mai sunt cateva sute de mii de persoane care ma aproba sau au si alte completari, dar din pacate nu ne ajuta cu nimic din cauza incompetentei "alesilor", presiunilor externe (FMI, BM), DAR nu in ultimul rand a lasitatii sau naivitatii populatiei.

| dulcik a răspuns:

Ce parere sa am.Prevad ca in curand lumea va iesi in strada va urma o revolutie.Au votat cu base sa sufere le-a promis base ca o sa traiasca bine uite ce bine traiesc acum.Someri peste tot, magazine care se inchid pe zi ce trece, salarii cat mai mici, oameni fara locuri de munca si etc.Nici de azi in 100 de ani romania nu isi mai revine, o sa ajungem sa ne mancam intre noi.

| Ana a răspuns:

O mare valmaseala

| Andreeagen a răspuns:

ma multumesc daca atunci cand imi voi termian studiile voi gasi un loc de munca astfel incat sa imi ajunga sa nu mor de foame si sa am un acoperis deasupra capului...
Mai mult de atat ce sa spun?
Ca nu prea vad un viitor stralucit...

| Majj a răspuns:

Spirala spre distrugere.

| Misha_1025 a răspuns:

Situatia tarii noastre a facut "boc" pentru ca s-a "basescat" si a devenit maro, intelegi nu? Cam asta e parerea mea.

| asdfqw a răspuns:

Cred ca tara noastra se duce tot mai mult in jos, guvernul e groaznic face orice ca sa ne stoarca de bani, nu lupta pentru popor asa cum ar trebui... politicienii se gandesc numai la ei, au masini, vile, case prin nu mai stiu ce tari care de care ma luxoase si nu se mai satura de bani... daca stai sa te gandesti ramane o intrebare : ce se va intampla cu noi?

| esy72bj a răspuns:

Multi au votat fara minte si acum e vai de picioare. Avem ce meritam. Era previzibil ca asa o sa se intample.
Putea fi si mai rau. Cand am vazut mai de mult ca niste RATB-isti au blocat 3 milioane de bucuresteni, iar acestia se resemnau fara sa mai zica nimic mi-am dat seama ca acestui popor poti sa-i faci orice. Este de mamaliga. Baga doua bancuri, o telenovela si isi zice ca merge si asa. Nu ai ce sa le faci. Asa au fost si vor fi mereu.

| ionela_5345 explică:

Stiti ce cred eu? fara suparare, dar s-a ajuns in punctul asta dezastruos din vina noastra in mare parte...nu suntem deloc un popor unit! acceptam orice si daca au vazut ca asa suntem noi si lor le merge treaba, de ce sa nu profite, nu?

| cryssa_8542 a răspuns:

Intr-un singur cuvant:CATASTROFALA