| Andreea_Busuioc_1982 a întrebat:

In ce conditii pot obtine un imprumut cu acte putine? pot face imprumut si cei cu indemnizatie?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula trebuie sa dovedesti un venit stabil si, cel putin, pe toata perioada de restituire a imprumutului.
Pentru un raspuns corect spune ce indemnizatie si suma acesteia.

| darrio2007 a răspuns:

Indemnizatie de?

| johnnny123 a răspuns:

Prima regula pentru a primi un imprumut este sa dovedesti ca-l poti returna.

Nici o societate nu iti va da un imprumut fara acte din care sa rezulte foarte clar ca ai niste surse de venit stabile (si suficient de mari incat sa-ti permiti rata lunara) sau niste bunuri cu care poti garanta.

Ma indoiesc ca vei putea primi un imprumut daca singura ta sursa de venit este o indemnizatie