| darkhell217 a întrebat:

In ce mod as putea cel mai repede sa castig custodia totala copilului meu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incredintarea copilului (custodie) numai unui parinte se poate face numai prin instanta de judecata si procesul poate dura 6 luni - 1 an sau chiar mai mult, daca hotararea primei instante este atacata de catre parintele care pierde in prima instanta, indiferent ca acesta este reclamantul (in cazul expus tu) sau paratul. Nu exista o alta cale mai rapida.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Tatal poate castiga custodia copilului daca mama acestuia este consumatoare de stupefiante sau este alcoolica fapt pentru care a fost decazuta din drepturile parintesti( decaderea din drepturile parintesti nu se poate face prin actiunea depusa de un parinte impotriva celuilalt parinte!).