| AlexDorinel a întrebat:

In Germania cat de scump e curentul?
Am vazut ca aproape toate casele au panouri solare.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai ieftin ca la noi. Este 0, 308 EU in conditiile salariilor lor. Ei au salariul minim 2000 EU. La noi pretul energiei electrice este de 0, 71 lei si salariul minim net este de 1400 lei. Deci pretul este mai mult decat triplu, valoric! Vai si amar! Uita-te: https://ro.globalpetrolprices.com/Germany/
Doar ca toata lumea lupta pentru reducerea poluarii si incalzirii globale.

| MihaelaDart a răspuns:

Nu toate au. Noi plateam pe luna chiria de 400 euro alti 150-200 euro, depinde cat consumam.