| AlexDorinel a întrebat:

Când vom ajunge și noi sa avem pe majoritatea caselor panouri solare ca in Germania?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce treaba aveam noi cu energia verde. Noi la biserica sa mergem, aia contează

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru suntserios):

Si sa pupam moaste! Ca de' maica, asa cum au mers parintii nostri putem sa mergem si noi in fundul curtii.laughing

| Mosotti a răspuns:

Niciodata, suntem o tare de cacao unde nu se face mai nimic ce trebuie.

| Wr3nch a răspuns:

25 % din romani au WC-ul in curte si tu vrei panouri solarelaughing Buna gluma.

Răspuns utilizator avertizat
| CostinAlamariu a răspuns:

Sa speram ca niciodata deoarece sigur in viitor se vor inventa alte surse de energie regenerabilă, probabil mult mai eficiente si mai estetice decat panourile solare.

| Lukasssz a răspuns:

Niciodata.

| oglindasultanului a răspuns:

Cand firmele le vor oferi gratuite si montate.

| Alverto a răspuns:

Când nu o sa mai pui întrebări.

Și știu TPU! Știu că îmi vei șterge răspunsul, dar asta e advaru'.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

De ce să avem panouri solare? Nu sunt deloc mai ecologice: se consumă foarte multe resurse pentru a le construi (inclusiv metale foarte-foarte rare care, odată ce au fost introduse în panou nu mai pot fi recuperate) iar atunci când se strică trebuie pur și simplu aruncate, deoarece nu pot fi reciclate. Așa-i că nu sunt deloc ecologice?

| AlinTanase a răspuns:

Avand in vedere ca 60 % din populatie nu se pricepe la tehnologie in vreo 300 de ani poate