| anonim_4396 a întrebat:

In Romania exista o lege care reglementeaza vanzarea de chimicale (unele fiind toxice)?
Dar in restul UE?
Sa zicem ca ma pasioneaza chimia si vreau sa-mi cumpar pentru experimente happy

8 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Și pe cine vrei să se experimentezi? Ai soacră?

| Hyperion7 a răspuns (pentru gabicoo):

Buna asta laughing

| LaviniuA a răspuns (pentru gabicoo):

Aveam laughing

| Hyperion7 a răspuns:

Nu cred.
Din moment ce in comerț circula produse cu tot felul de compuși cancerigeni sau care generează alte boli.
In alte state precum Franța, Anglia, Spania sau Germania tind sa cred că există, ei sunt mult mai stricți sau mă rog, cel puțin francezii.

| LaviniuA a răspuns (pentru Hyperion7):

Nu e acelasi lucru.

| Hyperion7 a răspuns (pentru LaviniuA):

Ce mi-e acidul sulfuric băgat în pâinea soacrei, ce mi-e mezelul de la Lidl?
Amândouă au aceeași scop, numai că prima varianta și-l atinge mai repede.
Așa că nu știu ce să zic...

| LaviniuA a răspuns:

Nu stie nimeni? Parca aveam persoane specializate in drept aici.

| Garni28 a răspuns:

Nu am auzit de asa ceva, iar din moment ce se vand pe internet, site-urile respective sunt legale. Acum depinde ce ai vrea tu sa cumperi mai exact? Eu am vrut sa cumpar acid sulfuric si se gaseste. happy