| Ukaya a întrebat:

Intre un profesor de facultate sau medic nevaccinat conspirationist si un mecanic vaccinat cine ziceti ca e mai educat si merita mai mult unpost bun in societate si platit bine?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

O părere bună sau proastă nu-ți conferă un job fie bun sau prost și el. Nu adunăm prune cu kiwi

| doctorandus a răspuns:

Medicul are acces in profesie, chiar daca ulterior da in mintea copiilor.

| Wr3nch a răspuns:

Irelevant. Daca putea mai mult nu era mecanic.

| Lioana a răspuns:

Posturile nu ar trebui obtinute in functie de parerea oamenilor cu privire la vaccin.

| halogen001 a răspuns:

Daca omul produce mult, castiga mult. Daca taxele de la universitate sunt mari si studentii sunt multi, profesorul castiga bine. Daaca nu are studenti si taxa e mica castiga putin. Daca nu e vaccinat traieste putin si se termina castigul fie el mare sau mic. La fel si mecanicul. Daca repara masini ieftine castiga putin. Daca repara masini scumpe, castiga mai bine cu munca mai putina. Daca nu e vaccinat, se termina si la el castigul.

| mi25 a răspuns:

Tu stii care sunt laturile educatiei? Sunt vreo 7-8.

| outsidethebox a răspuns:

Evident ca mecanicul, inversarea scarii valorilor au facut-o si comunistii, imediat ce s-au instaurat la putere!

| spike22 a răspuns:

Unii s-au vaccinat pentru 5 vouchere de 20 de lei altii pentru o portie de mici.