| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Intrebare: un tip opreste curentul de la scara blocului si nu e prima data si mai demult arunca cu oua in geam si pe usa mea. Dar nu am dovada, politia face ceva fara dovada?

(Stiu cine e tipul si nu e singur)

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Dacă știi cine-i bou' futei una să te țină minte!

| Donsavas a răspuns:

Ii faci o cerere la poliție prin care ii ceri sa nu mai aibă legături cu tine, altfel, la următoare abatere, vei depune plângere penală.

| oz_1736 a răspuns:

Daca nu tie frica de el, cumpara niste cerneala invizibila, amesteca cu putina apa, toarn-o intr-o punga subtire, asteapta-l ascuns cand banuiesti ca vine, arunca punga in el tare ca sa se sparga. Va crede ca e doar apa. Du-te la politie si spune ce ai facut

| Trustmotorcy a răspuns:

Vor lua măsuri dacă vei depune plângere, eventual pentru următoarea constatare la dispecerat se vor uita după el.

| 99Andreea99 a răspuns:

Poliția normal trebuie să ia măsuri daca depui plângere se poate dar ca sa il prindă nu va reuși din lipsa de dovezi si vei ramane cu plângerea. Eu am facut plângere pentru șicanare si lovire in trafic ai nu au găsit vinovatul chiar si cu înregistrare video deci na treaba ta dar in zadar. Asta e Romania.