| EstiApreciatDacaEstiDiferit a întrebat:

Intrebarea de azi: "Preferi sa vezi filme legal sau sa le piratezi?" parca tine cu ACTA din cate cred eu. Spun asta deoarece una din variantele de raspuns este "Imi e mult mai comod sa le piratez si sa le iau ilegal"
Nu este chiar ilegal sa descarci un film online, din vreme ce filmul ce se poate descarca online este vechi de jumatate de an sau un an intreg.

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pai asta era intrebarea din Oracol. obligat ca am raspuns ca e mai comod sa descarc un film decat sa ma duc la cinema. oare se mai duce cineva la cinema? cat %? ori vor sa ne testeze?hee hee
O zi frumoasa sa aihappy

| EstiApreciatDacaEstiDiferit explică (pentru caramela):

La mine in oras filmele la cinema sunt scumpe. daca e sa merg, ma duc doar cu prietenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şi care e problema dacă " ţine " cu ACTA?

| EstiApreciatDacaEstiDiferit explică (pentru anonim_4396):

Eu sunt antiACTA
tie ti-ar placea sa-ti fie sters un video de pe youtube doar pentru ca se aude o melodie a lui lady gaga in fundal?
iti place sa cumperi de la magazin toate filmele pe care vrei sa le vezi? Tata se uita mult la filme (ex:vreo 6-7 filme doar intr-un weekend) deci ar fi o mare problema sa dea foarte muti bani pe filme.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EstiApreciatDacaEstiDiferit):

Şi ce crezi că rezolvi dacă eşti " anti-ACTA "?

| EstiApreciatDacaEstiDiferit explică (pentru anonim_4396):

Eu pur si simplu SUNT
totusi ACTA deja nu mai este, toata lumea s-a opus, numai cativa politicieni au fost de acord cu ea, deci ACTA se cam scoate din discutie, pentru ca nu mai exista

| anonim_4396 a răspuns (pentru EstiApreciatDacaEstiDiferit):

ACTA, SOPA, PIPA... cum pot inventa tot felul de idioţenii la care să pună botul toată planeta. Când se va dori cu adevărat aplicarea acestora în viaţa noastră, crede-mă că se pot împotrivi sute de milioane de oameni şi pot toţi politicienii să nu fie de acord cu ele, pentru că tot se vor realiza.