| brunetta24 a întrebat:

Referitor la intrebarea de astazi din oracol"Cat de mandru te simti pentru ca esti roman?", oare nu cumva e o intrebare capcana sa raspundem si sa cadem in pacatul mandriei? Ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| William a răspuns:

Cu ce sa ma mandresc? cu faptul ca sunt asociat cu tiganii?

NOname
| NOname a răspuns:

Asta-i bună. : ))

Răspuns utilizator avertizat
| Mădă0611 a răspuns:

Da. straight face
Au trimis ingerii plangeri adminilor ca cica prea multi utilizatori de pe aici ajung in rai si nu mai sunt locuri, parca i-au si amenintat cu iadul daca nu fac ceva in privinta asta thinking

| dracu14 a răspuns:

Crezi ca imi pasa de pacate? daca e dupa crestinism le am pe toate 7
sunt mandru ca sunt alb si mai presus de asta sunt mandru ca sunt roman

| scumpik99 a răspuns:

Buna.Cred ca intelegi foarte gresit mandria draceasca si mandrie inocenta! Mandria gresita este aceea care a avut-o Lucifer cand s-a crezut mai presus de Dumnezeu,adica aceea mandrie care ne face sa ne ridicam deasupra unor lucruri la care nu avem voie nici sa privim cu ochii sau aceea mandrie infumurata,adica atunci cand credem ca suntem tuturor superiori,o fala rece. Cea de-a doua nu este nicidecum mandrie ci doar simpla satisfactie nevinovata, care ne produce sentiment de demnitate, in cazul nostru cu mandria ca apartime Romaniei si trebuie sa ne simtim mandri ca avem o asa tara cu o asemenea cultura, bogatie naturala, cu cea mai vasta fauna si flora din Europa si o istorie de invidiat cu niste conducatori invingatori, ramasi celibri pe buzele noastre! Acum chiar daca tara a decazut din cauza mentalitatii guvernului si a unor romani deopotriva asta nu inseamna ca ar trebuie sa ne fie rusine ca suntem romani, ci dimpotriva fericiti ca avem o asa tara infloritoare! Confunzi foarte tare lucrurile.Ori nu cercetezi foarte bine si limpede si poate ca intrebare ta e pusa din curiozitate nevinovata ori esti troll.

| brunetta24 explică (pentru scumpik99):

Draga mea, este foarte usor sa cazi in pacat, iar "mandrie inocenta" nici nu stiam ca exista(daca exista).