| mODIN a întrebat:

La ce va ganditi cand auziti "extrema dreapta" si "extrema stanga"?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de context, respectiv un sport de echipa (fotbal, handbal, etc) care au jucatori pe aceste posturi, o formatie militara, un regim/partid politic, etc.

| MaRiAnAsg a răspuns:

Nu știu la ce te te gândești tu sau alți dar e o poziție pe care joacă jucători de baschet, handbal, fotbal etc...
Eu sunt extremă dreaptă dar mai joc și pe pivot mic depinde cu cine joc în echipă
Oricum nu știu dacă mai înseamnă ceva habar n-am
laughing