| William a întrebat:

La intrarea parcului din orasul meu sunt mai multe indicatoare rutiere care limiteaza viteza maxima la 5km/h si alyele care interzic accesul in ambele sensuri (https://www.codrutier.ro/......2cd05.png) insotite de panouri aditionale care permit accesul masinilor care aprivizioneaza restaurantul deoarece in acel parc este si un restaurant. De fiecare data cand merg in acel parc dau de masini parcate langa restaurant, iar uneori (destul de des), le vad venind sau plecand de la acel restaurant. In afara parcului sunt doua parcari, una dintre ele este mai mult goala fiind destul de spatioasa.
As putea sa fac ceva din punct de vedere legal ca acei soferi lenesi sa fie sanctionati? Ar ajuta daca as face poze masinilor parcate acolo?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Chemi poliția locală de fiecare dată când sunt în parc

1 răspuns:
| MiraMiraMira987654321 a răspuns:

Anunti politia.
Faci poza ca dovada sa le-o arati daca masina pleaca intre timp.