| alondrakiss a întrebat:

La medicul de familie pot verifica daca firma unde am lucrat mi-a platit la Casa de Asigurări?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti afla singura.
Accesează site-ul Casei Naţionale de Asigurări de Sănătate– www.cnas.ro şi selectează din meniu opţiunea "Interfaţă SIUI online" şi apoi "Asigurat".
Introduci CNP-ul tău şi numărul de verificare scris cu verde şi va fi afişat rezultatul: Persoana selectată este asigurată sau Persoana selectată nu este asigurată.

| cristi202 a răspuns:

Nu cred. Cred ca trebuie sa mergi la Casa de asigurari sa te interesezi.

| Violleta2022 a răspuns:

Medicul de familie nu are acces asupra cotizatiilor platite la Casa de asigurari.
Ca sa aflii cand au fost platite, trebuei sa te deplasei in persoana direct la ghiseul Casei de Asigurari, cu buletinul si cardul de sanatate in mana.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Verifici singur aici

http://cas.cnas.ro/page/verificare-asigurat.html

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La Casa de Asigurăride Sănătate pe site.

| Fatamuntilor a răspuns:

Poti verifica si singur
Intri pe situl casei de asigurari de sanatate, la verificare asigurat.Acolo scrii CNP-ul si iti arata daca esti asigurat sau nu!

| ReddY25 a răspuns:

Nu

| Vântulalb a răspuns:

Nu. Verifici direct la Casa de asigurari. Se poate.

| 1234568807 a răspuns:

Nu cred, dar atata timp cat ai avut un contract de munca, inseamna ca iti sunt asigurate toate cele necesare: vechimea in munca, asigurarea medicala, pensia, etc