| LanguageMaster a întrebat:

La o firmă cine stabileşte unde vor fi date sponsorizările şi valoarea acestora?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula sponsorizarile sunt stabilite, dupa caz, de catre patronul firmei, CA, consiliul director sau adunarea generala.

| LanguageMaster explică (pentru Ioandelasal):

CA, consiliul director sau adunarea generala au nevoie de imputernicire de la patron?

| Ioandelasal a răspuns (pentru LanguageMaster):

Adunarea generala este alcatuita din toti asociatii/actionarii unei societati, asa ca n-are nevoie de nici o imputernicire.
CA si consiliul director ar putea sa aiba nevoie, depinde de atributiile pe care le au, respectiv printre drepturile acordate de patron/adunarea generala este si acela de a acorda sau nu sponsorizari.

3 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Managerul sau consiliul de administratie al firmei
funda?