| anonim_4396 a întrebat:

La salariu brut de 2010 lei. Cu cat sunt platit pe ora? Doar pe ora ma intereseaza. Funda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca lucrezi cu norma intreaga si salariul orar este de cca 12, 11 lei, asa cum ti-am spus in primul raspuns.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui daca lucrezi cu norma intreaga sau cu timp partial.
In acest an, pentru norma intreaga, media lunara este de 166 ore. Asa fiind salariul brut orar, la 2010 lei/luna, este in medie de cca 12, 11 lei.

| StefanDrg a răspuns (pentru Ioandelasal):

Lucrez 8 ore pe zi. 5 zile pe saptamana

| octav005 a răspuns (pentru StefanDrg):

Unde lucrezi? imi poti da un mesaj in privat? ma intereseaza

| Ioandelasal a răspuns (pentru StefanDrg):

Inseamna ca lucrezi cu norma intreaga si salariul orar este de cca 12, 11 lei, asa cum ti-am spus in primul raspuns.

| MorganaM a răspuns:

Tu primesti net doua treimi din brut, deci 66, 66% din 2010, adica 1.339, 866 lei. adica 13 milioane si aprox 40 de lei pe luna.
Tu pe cate ore lucrezi pentru acest salar? 8? 6? 4?