| anonim_4396 a întrebat:

La un salariu de 2200 ron si 10 ani vechime cit este somajul

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Indemnizatia de somaj va fi de 513 lei, calculata conform art. 39 din L. 76/2002, cu md.si compl. ulterioare si diminuata cu 15% conform art. 5 din L.nr.118/2010 (diminuarea fiind in vigoare pana la 31. 12. 2010, dupa aceasta data suma va fi de 604 lei, daca nu se prelungeste perioada de valabilitate a legii respective) si se acorda pe o perioada de 12 luni. Suma respectiva este valabila daca media ultimilor 12 luni a fost de 2200 lei, fiindca aceasta se ia in calcul si nu salariul de pe ultima luna. Numai bine!

| Minnie a răspuns:

Http://www.1001-locuridemunca.ro/calculator-ajutor-somaj/

calculator de somaj
introduci datele tale si afli pe loc

| GyeBaek a răspuns:

700de ron

| cirtala a răspuns:

La un salariu de 1024 ron si 22 ani vechime cit este somajul