| anonim_4396 a întrebat:

M-a oprit politia pe strada și mi-a făcut poza la buletin, m-au vazut băut și recalcitrant și cică îmi vor trimite amenda acasă pentru deranjarea liniștii. Are voie sa îți trimită amenda acasă?

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, politia iti poate trimite la domiciliu procesul-verbal de contraventie.

| darrio2007 a răspuns:

Unde vrei sa-ti trimita, la gară?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca au voie, de ce sa nu aiba?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu esti de vina daca bei stai acasa culca te nu te face de rahat sa te mai opreasca politia, ai bani de amenda? Ce varsta ai? O sa se bucure ai tăi cand le vine acasa amenda, cadou ho ho ho, de la moș agentlaughing

| mihai69 a răspuns:

Desigur.

| Wr3nch a răspuns:

Zi mersi ca nu te-au dus la sectie sa stai 12 ore sa te calmezi. Si da, pot.

| Frank51 a răspuns:

Nu au voie, nu le-ai spus și tu că tactu e secretar de stat? Dată viitoare le arăți o copie după legitimație și poți să deranjezi liniștit.

| johnnny123 a răspuns:

Tu în loc să zici merci că ți-o trimit acasă și te-au lăsat să dormi în patul tău, te întrebi dacă au voie. Preferai să te ducă la secție până te trezeai din beție și nu mai erai așa recalcitrant?

| Lukasssz a răspuns:

Da

| Werrich a răspuns:

Inca o dovada ca militienii se leaga doar de copii, de cei de etnie nu au curaj pentru ca aia isi cheama cele 400 de rude si frati.

| Simpatic a răspuns (pentru Werrich):

Si nici de deputati, senatori -adevaratii interlopi din Romania

| Werrich a răspuns (pentru Simpatic):

Corect, pai deputatii si senatorii le maresc salariile, nu?

| Simpatic a răspuns (pentru Werrich):

Da

| Wr3nch a răspuns (pentru Simpatic):

Nicaieri nu te legi de politicieni daca iti place unde lucrezi. Nu doar in Romanica.