| Andrei26253 a întrebat:

M-am hotărât să îmi schimb instructorul de la școală de șoferi pentru că mă tot amâna de pe o zi pe o săptămână, pe alta! Știu unde este școală, unde lucrează dar nu știu cum să fac! Ce să îi spun doamnei de acolo? Se poate așa ceva? Trebuie să plătesc din nou? Trebuie să îmi retrag dosarul sau ce să fac? Poate să îmi explice cineva procesul?

9 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Da, faci plangere la conducerea scolii si ceri sa-ti schimbe instructorul.
Cat despre cei ce nu au raspuns ce ai intrebat, lasa-i sa abereze.

| Dvi2002 a răspuns:

Pai cred ca poti sa schimbi instructorul fara sa mai platesti nimic

| AlexBombaRusa a răspuns:

Nu-l asculta pe nea ion asta..eu sunt din curtea de arges si la noi in oras vin politai de la pitesti si faza e ca de cand i-au prins acum cativa ani cu smecheriile alea nu mai ia aproape nimeni permisu sunt stricti in draci gandeste-te asa la noi unii iti masoara cu ruleta sa vada daca e distanta egala cand faci o parcare..si da nu ia toata lumea pentru ca dupa iar o sa zica lumea ca fac astia smecherii si automat din 10 pica 4-5 dar depinde si cu ce politai dai nu e o regula, la noi in oras vin 5 politai unu din ei e scarbos de abia da 2 permise din 10 altul tot asa da 3 din 10 mai sunt 2 care dau la vreo 6-10 din 10 si mai e unu care doar daca esti foarte prost nu iei permisu.Deci e simpla treaba eu cand am dat de permis am luat cu 5 puncte penalizare pentru un motiv tampit ca trebuie sa-ti gaseasca nod in papura era unu parcat pe marginea drumului eu trec pe langa el si imi spune ca trebuia sa merg pe mijlocul drumului ca daca deschide prostu ala cumva usa.

| mi25 a răspuns (pentru AlexBombaRusa):

Baiatul intreaba despre scoala de soferi, nu despre examenul pentru permis.

| AlexBombaRusa a răspuns (pentru mi25):

Stiu dar era un destept care credea el in teorii conspirationale ma rolling on the floor ca daca el a fost bou si n-a fost in stare sa ia permisu automat sunt politistii de **** sau ca baiatu asta nu stie sa conduca ..Ai uitat cum e romanu daca el nu poate nu poate nimeni.

| mi25 a răspuns (pentru AlexBombaRusa):

Ai dreptate. Eu am dat de doua ori examen ato: prima data pentru C. Apoi dupa cativa ani pentru B. Le-am luat din prima cu punctaj maxim la teorie.

| Andrei26253 explică:

Nu aveți de unde să știți dacă știu să conduc! Apropo sunt din Alba Iulia nu din București. Eu v-am întrebat de procedura.Trebuie modificat ceva în dosar sau trebuie să o iau iarăși de la capăt? Plus că Duminica îmi expiră buletinul(fac 18 ani) și eu vreau să merg luni.

| masteradev a răspuns (pentru Andrei26253):

Nu o sa poți să mergi dacă îți expira buletinul. Am pățit o și eu, a trebuit să mă reprogramez, gen pentru sala.

| masteradev a răspuns:

Tu ai probleme serioase...