| LanguageMaster a întrebat:

Magazinele online care nu nici certificat SSL şi nici sigla ANPC poți avea încredere în ele?

8 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Daca conexiunea nu este securizata trebuie evitate!

| LanguageMaster explică (pentru danutzu96):

De ce trebuie evitate?

| danutzu96 a răspuns:

Datele pot fi usor furate. Orice site de incredere are conexiune securizata.

| danutzu96 a răspuns:

Metoda cea mai folosita este MITM (Man In The Middle Attack) pentru interceptarea datelor sensibile.

| Moron a răspuns:

Sunt de evitat pentru ca informatiile cardului, parola contului etc. pot fi interceptate de un presupus hacker.

| ilieandrei10 a răspuns:

Nu poți avea încredere de loc!

| LanguageMaster explică (pentru ilieandrei10):

De ce nu pot avea încredere în ele?

| ilieandrei10 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Pentru că poți să comanzi și să plătești cu cardul sau PayPal și după nu îți aduce nimic!