Întrebare recomandată | Sandor12921 a întrebat:

Mai am 50 de km pana la vama și am conștientizat doar acum ca am pierdut numărul de înmatriculare de pe fata, se poate trece vama așa? Sau trebuie facuta o cerere? A mai pățit cineva? Pls help

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca nu poti trece

| Bizon95 a răspuns:

Primul politist care te vede te ridica!
nu numai vama
cred sincer ca mersul fara numere e infractiune (caz penal)

| Sandor12921 explică (pentru Bizon95):

Am număr pe spate, a fost totul Ok, m-am panicat degeaba

| sadrian46 a răspuns (pentru Sandor12921):

Oriunde mergi ai nevoie de număr și pe față și pe spate. Dacă nu, te oprește orice polițist, oriunde. Așa nu poți circula nicăieri pe drumurile publice. Faci unul din carton, îl prinzi cu sârmă iar în primul oraș îți comanzi un număr.

| Panamax a răspuns:

Daca vrei sa ramai fara masina pe la unguri, incearca.

| Iote a răspuns:

Te intorci si iti cauti numarul. Crezi ca vei circula asa unde te duci?